Evropské automobilky varují, že kvůli případným dovozním clům na dovoz automobilů do USA by musely přehodnotit své investice v Severní Americe, napsal tento týden americký deník Wall Street Journal.

Minulý pátek prezident Donald Trump oznámil uvalení cel na dovoz oceli a hliníku ve výši pětadvacet a deset procent. Současně oznámil, že obchodní partneři budou mít možnost vyjednat výjimky. Nicméně o víkendu na setkání s voliči ve státě Pensylvánie zopakoval své dřívější prohlášení, že stále zvažuje omezení dovozu automobilů do USA z Evropy. "Obchodně nás zabíjí. Zdaníme Mercedes-Benz a zdaníme BMW," prohlásil.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Prezident Donald Trump slibuje voličům uvalit dovozní cla na německé automobilky.
  • Daimler, BMW a Volkswagen ale nyní z USA ve velkém vyvážejí a eskalace transatlantické obchodní války by jim nepomohla.
  • Švédská automobilka Volvo, která staví továrnu v Jižní Karolíně, varuje, že nebude-li moct vyvážet, bude závod o polovinu menší.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.