Na podzim minulého roku se do akcelerátoru JIC Starcube přihlásilo přes 80 týmů kreativců z celého světa, kteří by se svými projekty rádi prorazili na trhu. Inovátoři absolvovali několik postupových kol, mentoring s odborníky i dílčí prezentace svých nápadů. Semifinálová dvacítka si pak zkusila i dvouměsíční intenzivní program pro rozvoj projektů.

Během závěrečné show v úterý 13. března se mezi sebou "utkalo" pět finalistů: náramek Lifesaving bracelet na pomoc seniorům a lidem se zdravotními problémy, chytré vodní čerpadlo Vortex, platforma pro rozšířenou realitu Synclab, prodejní automat na cokoliv Naumann Machines a Letmee coby zařízení pro laserovou střelbu kdykoliv a kdekoliv.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Brněnský program JIC Starcube pomáhá nastartovat byznys start-upům a mladým podnikatelům z celého světa a zaměřuje se především na technologické projekty.
  • Letos se přihlásilo přes 80 týmů, na závěrečnou finálovou show v moderním planetáriu se jich probojovalo pět.
  • Zvítězil Vortex, projekt chytrého čerpadla pro hasiče a záchranáře v krizových situacích, jako jsou povodně a rozsáhlé havárie.
  • Cenu Hospodářských novin si odnesl Svatopluk Blažej, který vyvinul chytrý náramek pro nemocné, jenž dokáže detekovat pád a sám přivolá pomoc.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru