V nejbližších letech by se mohly společnosti předhánět v těžbě nerostných surovin na asteroidech. V budoucnu by se mohlo jednat o velmi lukrativní byznys, který může mít potenciální hodnotu několikanásobně přesahující světový HDP. Několik společností i zemí se začíná v tomto oboru hlásit o slovo.

Průmyslové giganty vidí velkou příležitost v hledání a využití vody z asteroidů pro raketové palivo, což by mohlo umožnit astronautům a kosmickým lodím zůstat delší dobu na oběžné dráze. Velcí investoři, včetně britského podnikatele Richarda Bransona, čínské společnosti Tencent Holdings, ale i Lucemburska, vidí budoucnost i v těžbě nerostných surovin, jako je nikl a železo.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Několik společností se pouští do vývoje technologií, které umožní těžbu nerostů a vody na asteroidech.
  • Hodnota některých asteroidů by po jejich celkovém vytěžení mohla být několikanásobně vyšší, než je celkový světový HDP.
  • Těžba na asteroidech je považována za možnost, jak získat nerostné suroviny, které na Zemi brzy vyčerpáme.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.