V Praze se konala dvoudenní konference SingularityU Czech Summit pod patronátem Singularity University - globální vzdělávací a inovační komunity s kořeny v Silicon Valley. Hlavním tématem konference byla otázka, jak využít technologie na řešení největších problémů lidstva.

Mezi řečníky se objevili také profesorka neurovědy ze Stanfordu Divya Chanderová, Neil Jacobstein, který má na starosti umělou inteligenci a robotiku v rámci Singularity University v NASA Research Park, ale i zakladatel start-upu Mosa Meat Mark Post nebo jeden z největších IT odborníků společnosti Microsoft a vlastník 19 patentů Ramez Naam.

Hospodářské noviny jsou jedním z partnerů konference.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru