Japonské akciové trhy se odklonily od strategických cílů, které si vláda stanovila na začátku roku. Investoři se tak snaží najít alternativní analýzy, které by jim pomohly, jednou z nich je například předpovídat ekonomiku podle hustoty obočí.  

Sledování obočí má v Japonsku dlouholetou tradici. Husté obočí se stalo populárním během takzvané "bublinové ekonomiky" na konci osmdesátých let, kdy se Japonsko stalo příkladem toho, jak může skončit přehřátá ekonomika. V Japonsku se v té době cena akcií a pozemků šplhala vlivem spekulací s budoucím vývojem cen strmě nahoru, aniž by měla reální základ, poté ovšem přišel obrovský propad a Japonsko se ocitlo ve finanční krizi a následném dlouhotrvajícím období stagnace.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.