Jako známku důvěry přijali investoři zprávu o tom, že konglomerát Berkshire Hathaway, který řídí Warren Buffett, v minulém čtvrtletí koupil 18,9 milionu kusů akcií izraelské farmaceutické firmy Teva. Ta se loni propadla do hluboké ztráty. Kurz akcií v reakci na informaci posílil odpoledne v New Yorku přibližně o osm procent.

V oznámení, které musí institucionální investoři předkládat Komisi pro cenné papíry do 45 dnů po skončení čtvrtletí, také koncern Berkshire Hathaway uvedl, že navýšil svůj podíl v technologické firmě Apple. Současná tržní hodnota podílu dělá zhruba 28 miliard dolarů.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru