Vedení telekomunikační společnosti O2 navrhuje vyplatit akcionářům dividendu ve stejné výši jako loni. Představenstvo firmy ve čtvrtek oznámilo záměr vyplatit dividendu v hodnotě 21 korun na akcii. O dividendě budou akcionáři hlasovat na valné hromadě, pravděpodobně v květnu.

Výplata se skládá ze dvou složek. Celkem 17 korun na akcii půjde z nekonsolidovaného čistého zisku firmy. To představuje 98 procent zisku a je v souladu s dlouhodobým záměrem firmy vyplácet mezi 90 a 110 procenty profitu. Druhá část dividendy – ve výši 4 korun – půjde z takzvaného ážiového fondu, který obsahuje několik miliard korun získaných emisí akcií. Navržená výplata v celkové výši 21 korun se vztahuje k akciím s jmenovitou hodnotou deset korun. Ve čtvrtek to společnost uvedla v tiskové zprávě.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru