Ministerstvo financí přichází s prvním ústupkem desetitisícům malých podnikatelů a živnostníků. Ti by v budoucnu nemuseli zaznamenávat své tržby v rámci stávajícího systému EET. Sbírali by jen účtenky a berní úředníky o tržbách informovali pouze jednou za měsíc. 

Návrh novely zákona o elektronické evidenci tržeb představili zástupci ministerstva financí členům sněmovního podvýboru pro podnikatelské prostředí. Výjimku z EET by mohli mít podnikatelé, kteří splní pět podmínek. Musí se jednat o fyzické osoby, které nejsou plátci DPH a nemají žádné zaměstnance. Jejich roční tržby spadající do EET nesmí překročit 200 tisíc korun a za měsíc podnikatelé vydají maximálně 500 účtenek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.