Finanční správa tvrdí, že je úspěšnější při dohánění dlužníků. Celkový objem daňových nedoplatků se v uplynulých dvou letech výrazně snížil. Čísla ovšem vypadají lépe hlavně díky tomu, že úředníci neuhrazené částky daní po splatnosti masivně odepisují. Výsledná bilance se tím opticky vylepšuje, pro státní kasu ovšem tento účetní trik žádný přínos nemá.

"Výše celkových nedoplatků ke konci loňského roku činila 50,3 miliardy korun," sdělila HN mluvčí finanční správy Kateřina Vaidišová. Předloni byla suma zhruba o pět miliard vyšší. Předtím se ovšem dlouhodobě pohybovala nad úrovní sto miliard. Rekordních téměř 150 miliard dosáhly daňové nedoplatky v roce 2013.

V článku se dále dozvíte

  • Finanční správa je za poslední dva roky podle svých slov výrazně úspěšnější ve výběru daňových nedoplatků. Úředníci však po uplynutí doby splatnosti neuhrazené částky masivně odepisují.
  • Na papíře tak celková bilance vypadá lépe, jde ale jen o účetní trik, který pro stát nemá žádný přínos.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru