Projekt firmy GE Aviation, který má z Česka udělat jednoho z předních výrobců leteckých motorů na světě, se dostal do své další fáze. Americká společnost v úterý podepsala dohodu s pražským ČVUT, která škole umožní, aby se podílela na vývoji nových turbovrtulových motorů GE.

"Škole předáme know-how pro výrobu našich turbovrtulových motorů. Takto intenzivní spolupráci jsme dosud s žádnou jinou světovou univerzitou nenavázali," říká programový ředitel v českém GE Aviation Milan Šlapák.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pražské ČVUT se bude podílet na vývoji nových leteckých motorů americké firmy GE Aviation, které se budou v Česku vyrábět.
  • ČVUT rozjede výzkum, na základě něhož by mělo GE předcházet možným poruchám svého motoru. Na projekt už škola dostala miliardu z EU.
  • Spolupráce pražské techniky s GE je světově unikátní. Američané uvádějí, že do podobného partnerství se zatím nikde nepustili.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru