Největší světový turistický koncern TUI snížil v prvním finančním čtvrtletí ztrátu meziročně o 15 procent na 99,6 milionu eur (2,5 miliardy korun). Firma se potýkala s negativními dopady insolvence aerolinek Niki, její hospodářské výsledky ale podpořil prodej tří hotelů, uvedla v úterý agentura DPA.

První finanční čtvrtletí zahrnuje období od října do prosince. Tato část roku je pro cestovní kanceláře obvykle ztrátová, zisky jim přináší zejména klíčová letní sezona.

Tržby společnosti TUI v prvním finančním čtvrtletí meziročně vzrostly o osm procent na 3,5 miliardy eur (88,8 miliardy korun). Firma navíc uvedla, že rezervace na letní měsíce se zvýšily o šest procent. Výrazný nárůst zájmu zaznamenala například u zájezdů do Řecka, Turecka či na Kypr.

"První čtvrtletí ukázalo, že TUI je na dobré cestě. Pokračujeme v růstu," uvedl generální ředitel Fritz Joussen. "Potvrzujeme výhled na rok 2018. Cílem je nejméně desetiprocentní růst provozního zisku," dodal.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru