Téměř dva miliony Němců loni zamířilo do českých hotelů, následovalo je půl milionu Slováků a zhruba stejný počet Poláků, Rusů i Američanů. Za pět let také výrazně přibylo Číňanů, již každý dvacátý zahraniční turista je právě z Číny. Před pěti lety bylo přitom Číňanů třikrát méně, ukazují data o ubytování v hotelech či penzionech Českého statistického úřadu (ČSÚ). Celkem se v Česku ubytovalo přes 10 milionů zahraničních turistů a o něco nižší počet domácích turistů, jedná se tak o nový rekord.

Nejoblíbenějším krajem je Praha, kde se loni ubytovalo přes šest milionů zahraničních turistů a milion Čechů. Statistika přitom nezahrnuje ubytování typu Airbnb. V žádném jiném kraji cizinci Čechy nepřevyšují, půl milionu zahraničních turistů se ale ubytovalo například na Jižní Moravě, v Jihočeském či Karlovarském kraji.

Kde se nejčastěji ubytovávají domácí i zahraniční hosté, znázorňuje infografika:

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru