Téměř dva miliony Němců loni zamířilo do českých hotelů, následovalo je půl milionu Slováků a zhruba stejný počet Poláků, Rusů i Američanů. Za pět let také výrazně přibylo Číňanů, již každý dvacátý zahraniční turista je právě z Číny. Před pěti lety bylo přitom Číňanů třikrát méně, ukazují data o ubytování v hotelech či penzionech Českého statistického úřadu (ČSÚ). Celkem se v Česku ubytovalo přes 10 milionů zahraničních turistů a o něco nižší počet domácích turistů, jedná se tak o nový rekord.

Nejoblíbenějším krajem je Praha, kde se loni ubytovalo přes šest milionů zahraničních turistů a milion Čechů. Statistika přitom nezahrnuje ubytování typu Airbnb. V žádném jiném kraji cizinci Čechy nepřevyšují, půl milionu zahraničních turistů se ale ubytovalo například na Jižní Moravě, v Jihočeském či Karlovarském kraji.

Kde se nejčastěji ubytovávají domácí i zahraniční hosté, znázorňuje infografika:

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru