Hudebník, muzikálový herec i autor muzikálů Janek Ledecký je se svou adaptací Shakespearova Hamleta úspěšný nejen v Česku, ale také v Jižní Koreji.

Když bude jeho dcera Ester v Pchjongčchangu na zimní olympiádě usilovat o medaile ve sjezdu na lyžích a v paralelním obřím slalomu na snowboardu, bude proto samozřejmě fandit, ale zároveň ve dnech volna dělat byznys.

"V Koreji se chystají některá další nastudování Hamleta a mám domluvená i nějaká další jednání ohledně Othella v naší verzi s názvem Iago," říká Ledecký v rozhovoru pro HN. Několik nastudování Hamleta už v Koreji vidělo údajně přes půl milionu lidí. 

Ve své kariéře spojené s muzikály jste úspěšný i v Koreji. Jak k tomu došlo? 

Soul je svým objemem největším muzikálovým trhem na světě. Když jsme tam měli první premiéru, ten večer se hrálo 62 dalších muzikálů. Je tam silná střední třída. Fajn vlastností střední třídy je to, že chodí do divadla. Takže je tam velká poptávka. A kromě toho, že sami píšou domácí témata, loví na Broadwayi, na West Endu a v celém zbytku světa.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Janek Ledecký je jako muzikálový autor úspěšný také v Jižní Koreji.
  • "Komunikace s Korejci je pro nás těžká škola," říká Ledecký.
  • Do Koreje jako doprovod a fanoušek své dcery, olympioničky Ester Ledecké, jede Ledecký poněkolikáté. Tentokrát zároveň fandit a jednat o licenci pro svůj další muzikál.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.