Ústavní soud loni v prosinci zrušil některé části zákona o elektronické evidenci tržeb. Tím došlo i k odložení náběhu třetí a čtvrté vlny EET. Třetí vlna se měla od března týkat stánkového prodeje, advokátů nebo lékařů. V červnu se k nim měli přidat i další řemeslníci.

Celkem se jedná přibližně o 300 tisíc podnikatelů, kteří měli přinést tržby dodavatelům pokladních systémů. "Menším firmám bude zřejmě docházet dech a mohlo by na trhu dojít k dalšímu spojování," tvrdí mluvčí společnosti Dotykačka Michal Wantulok. Problémy podle něj budou mít hlavně firmy, které jsou zaměřeny jen na jednorázový prodej systému a podnikají jen na českém trhu. Dotykačka už nyní prodává téměř stejně objemy jako v Česku v sousedním Polsku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.