Rakouská finanční společnost Raiffeisen Bank International (RBI) v loňském roce více než zdvojnásobila čistý zisk na 1,12 miliardy eur (zhruba 28 miliard korun) z předloňských 520 milionů eur. Vyplývá to z předběžné výsledkové zprávy podniku, který působí také na českém trhu.

Zisk mírně překonal očekávání analytiků, kteří jej podle agentury Reuters odhadovali na 1,08 miliardy eur. Hospodářské výsledky podniku byly podpořeny poklesem objemu špatných úvěrů.

Banka navíc uvedla, že v letošním roce by měla těžit z posilující ekonomiky na klíčových trzích ve východní Evropě. Potvrdila rovněž, že poprvé za čtyři roky vyplatí akcionářům dividendu. O výši této dividendy bude banka informovat 14. března, kdy představí výroční zprávu.

Cena akcií společnosti Raiffeisen Bank po zveřejnění předběžné výsledkové zprávy zamířila vzhůru. V odpoledních hodinách si akcie připisovaly téměř šest procent.

Rakouská Raiffeisen Bank International je majoritním akcionářem české Raiffeisenbank. Ta v Česku poskytuje bankovní služby od roku 1993.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru