Rakouská finanční společnost Raiffeisen Bank International (RBI) v loňském roce více než zdvojnásobila čistý zisk na 1,12 miliardy eur (zhruba 28 miliard korun) z předloňských 520 milionů eur. Vyplývá to z předběžné výsledkové zprávy podniku, který působí také na českém trhu.

Zisk mírně překonal očekávání analytiků, kteří jej podle agentury Reuters odhadovali na 1,08 miliardy eur. Hospodářské výsledky podniku byly podpořeny poklesem objemu špatných úvěrů.

Banka navíc uvedla, že v letošním roce by měla těžit z posilující ekonomiky na klíčových trzích ve východní Evropě. Potvrdila rovněž, že poprvé za čtyři roky vyplatí akcionářům dividendu. O výši této dividendy bude banka informovat 14. března, kdy představí výroční zprávu.

Cena akcií společnosti Raiffeisen Bank po zveřejnění předběžné výsledkové zprávy zamířila vzhůru. V odpoledních hodinách si akcie připisovaly téměř šest procent.

Rakouská Raiffeisen Bank International je majoritním akcionářem české Raiffeisenbank. Ta v Česku poskytuje bankovní služby od roku 1993.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru