Letošní dostihová sezona ve Velké Chuchli proběhne podle původních plánů, navzdory tomu, že vládu nad nejvýznamnějším českým závodištěm nedávno převzala rodina realitního magnáta Radovana Vítka. "Potkal jsem se přímo s panem Vítkem a dvakrát jsme hovořili i s novým ředitelem závodiště. Pro letošek se nic nemění," uvedl pro HN prezident Jockey Clubu ČR Jiří Charvát, majitel úspěšné dostihové stáje a zároveň vlastník strojírenské skupiny Charvát Group.

Vítek se svou chotí Marií loni v prosinci vlastnicky ovládli firmu Turf Praha. Podle neoficiálních informací vyplatili původním majitelům 170 milionů korun. Firmě patří chuchelské budovy (včetně tribuny) a část pozemků, její dceřiná firma TMM v Praze veškeré dostihy pořádá.

Čtvrtinový podíl v Turf Praha ale nadále patří Jockey Clubu. "My tam zatím zůstáváme. Nevím, zda by to od nás chtěli Vítkovi koupit, žádná taková nabídka při našem jednání nepadla," uvedl prezident Charvát.

Výměna podílu za sázkovou kancelář?

Jiří Charvát zároveň představil svou vizi, že by Jockey Club mohl majetkový podíl ve firmě Turf Praha případně vyměnit za sázkovou kancelář TOTO CZ, specializovanou na dostihové sázky, která Vítkovým také "spadla do klína". Turf Praha je jejím stoprocentním majitelem.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jockey Club ČR podle svého prezidenta Jiřího Charváta zatím zůstává spolumajitelem firmy, která v Praze pořádá dostihy a ovládá závodiště. Nový majoritní vlastník Radovan Vítek odkup akcií nenabídl.
  • Charvát ale uvažuje o tom, že by mohli čtvrtinový podíl s Vítkem vyměnit za sázkovou kancelář TOTO CZ.
  • Cílem Jockey Clubu je získat více peněz pro dostihový sport právě ze sázek, tak jako je to ve vyspělých západních zemích.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.