Propad hodnoty virtuálních měn může pokračovat. Alespoň to tvrdí hlavní investiční analytik banky Goldman Sachs Steve Strongin. Ve své nejnovější analýze sice neuvedl časový horizont, cenové pohyby na trhu s kryptoměnami ale podle něj jasně ukazují, že se jedná o bublinu.

"Vzhledem k absenci vnitřní hodnoty se cena kryptoměn, které nepřežijí, propadne až k nule," poznamenal Strongin s tím, že mnoho z dnešních digitálních měn nemá budoucnost kvůli tomu, že transakce s nimi prováděné jsou pomalé, měny mají problémy se zabezpečením a jejich provoz je nákladný.

Za poslední týdny se celková tržní hodnota virtuálních měn propadla podle serveru coinmarketcap.com přibližně z 800 miliard dolarů na méně než polovinu. Například cena bitcoinu se v prosinci vyšplhala téměř až na 20 tisíc dolarů, v úterý ale spadla až k šesti tisícům. Teď už cena znovu roste a nyní se pohybuje okolo osmi tisíc dolarů.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.