Už několik týdnů americký výrobce letadel Boeing usiluje o převzetí brazilské společnosti Embraer. K podobné dohodě se ale zatím odmítavě stavěla brazilská vláda, která se nechce vzdát rodinného stříbra.

Přesto se Boeing nevzdává a hledá způsoby, jak odpor Brazilců zmírnit. Jednání tak nadále pokračují. Ve hře je možnost, že obě firmy spolu založí společný podnik a budou spolupracovat v oblasti komerčních letadel.

Rozhovory pokračují

Brazilci už před lety leteckou společnost Embraer privatizovali. Aby si uchovali vliv na její další směřování, ponechali si takzvanou zlatou akcii. Ta jim v praxi umožňuje vetovat případné změny ve vlastnické struktuře nebo v programu produkce vojenské techniky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.