Prodej nových osobních aut v lednu vzrostl o 12 procent na 23 219 vozů, což je rekord za tento měsíc. Škoda získala podíl téměř 37 procent. Oznámil to v pondělí Svaz dovozců automobilů.

Škoda v lednu zvýšila prodej o 32 procent na 8532 vozů, následují Volkswagen s pětinovým poklesem prodeje na 2366 aut a třetí Hyundai s 1513 prodanými auty, což je o procento meziročně víc. Na dalších místech jsou Ford, Dacia, Peugeot a Toyota.

Nejprodávanějšími modely jsou Škoda Octavia s 2655 prodanými vozy, následují další modely Škody Fabia, Rapid a Superb. Na pátém místě je Volkswagen Golf. Z hlediska paliva vedou auta na benzin s podílem téměř 62 procent, následují vozy na naftu s 35 procenty.

Prodeje lehkých užitkových automobilů meziročně klesly o pět procent na 1386 vozů. První je Volkswagen s 252 auty, následují Peugeot a Fiat. Prodej nákladních aut stagnoval na 836 vozech. Nejvíce prodaly DAF, Scania a Mercedes-Benz. odbyt autobusů se zvýšil o 98 procent na 95 vozidel.

Kategorie motocyklů zaznamenala meziroční pokles o 12 procent na 557 prodaných strojů. První je Honda s 76 registrovanými motocykly, druhá je CF Moto a třetí KTM.

* - údaje za rok 2018 jsou pouze za leden

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru