Ján Hájek se stará o více než 14 miliard korun, které Češi svěřili největšímu tuzemskému akciovému fondu Top Stocks. Za 12 let existence fond zhodnotil investice svých podílníků na více než dvojnásobek a z Hájka se stal jeden z nejúspěšnějších českých portfolio manažerů. Mimo jiné také proto, že se neváhal pustit i do oboru, který s financemi tak úplně nesouvisí – do medicíny.

Nejméně dvakrát ročně absolvuje Hájek maraton přednášek, prezentací a setkání na specializovaných konferencích ve Spojených státech. Záměrně si vybírá hlavně ty, na kterých lékaři hodnotí pokroky ve vývoji nových léků. "Jsem tam tři dny zavřený od rána do večera a poslouchám doktory. Je to sice náročné, ale z té konference pak žiji dalších několik měsíců a informace, ke kterým bych se jinak nedostal, zpracovávám," řekl portfolio manažer při přednášce v mediálním domě Economia. Setkání se zájemci o investování uspořádal newsletter Peníze podle Leoše Rouska.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.