Top chart

Česká národní banka ve čtvrtek zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 0,75 procenta. Učinila tak již potřetí od loňského dubna, kdy ukončila umělé oslabování koruny. Banka také obnovila zveřejňování odhadu vývoje kurzu koruny vůči euru, jehož se dočasně vzdala v souvislosti se zavedením devizových intervencí v listopadu 2013. Pro letošní rok odhaduje průměrný kurz domácí měny 24,90 koruny za euro, což ve srovnání se stávajícími hodnotami představuje posílení zhruba o 30 haléřů.

V článku se dále dozvíte

  • Hlavní město amerického státu Arizona je centrem samořiditelných aut. Prahu a Phoenix spojuje partnerství, které se ale na auta bez řidičů zatím nezaměřuje.
  • Láska k automobilům je mezi Čechy stále pevná. Rok od roku ovšem roste počet lidí, kteří jsou ochotni přestoupit do vlaků.
  • Se sjezdovým lyžováním to jde z kopce, píše týdeník The Economist. Na vině není pouze globální oteplování, kvůli kterému je na dopingu umělého zasněžování závislá už většina alpských středisek, ale také stárnoucí populace v západních zemích.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.