Petr Milata převzal od svého otce vedení společnosti Beznoska, která v Kladně vyrábí kloubní náhrady, zhruba před rokem a půl. Předání ale neskončilo pouhým usednutím do ředitelského křesla. Proces stále probíhá. "Táta do firmy nadále dochází jako mentor a supervizor minimálně dvakrát třikrát v týdnu a sleduje, jestli nám to jde a funguje, jak má," říká Milata mladší. 

Nástupnictví se podle něj odehrálo v rodině a ve firmě v klidu, i když se občas projeví rozdílné názory mezi generacemi. "Myslím si, že je důležité předat kompetence tak, aby se nestalo, že sice firmu vede dítě, ale zároveň mu do toho rodiče mluví. My jsme to předali opravdu striktně, takže teď jsou kompetence a případné chyby jen na mně," uvedl šéf české společnosti na úterní konferenci nazvané Jak úspěšně předat rodinnou firmu druhé generaci.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.