Americká investiční skupina Blackstone se dohodla na koupi většinového podílu v klíčové divizi zpravodajské a informační společnosti Thomson Reuters. Obě firmy to oznámily v noci na středu. Thomson Reuters za 55procentní podíl v divizi Financial and Risk obdrží zhruba 17 miliard dolarů (346 miliard korun).

Divize Financial and Risk dodává zprávy, data a analýzy bankám a investičním domům po celém světě a na ročních příjmech společnosti Thomson Reuters se podílí více než polovinou. Thomson Reuters si v divizi ponechá podíl 45 procent.

Transakce představuje největší změnu v Thomson Reuters od vytvoření firmy v roce 2008. Skupina vznikla, když kanadská společnost Thomson za 8,7 miliardy liber (dnes 251 miliard korun) převzala britskou Reuters Group.

Blackstone má již určité zkušenosti v podnikání s informacemi. V roce 2014 koupil za téměř jednu miliardu dolarů firmu Ipreo, která prodává specializovaný software pro sledování aktivit na kapitálových trzích.

Více než 63procentní podíl v Thomson Reuters drží kanadská rodina Thomsonových, a to prostřednictvím společnosti Woodbridge. S akciemi Thomson Reuters se obchoduje na burzách v New Yorku a Torontu.

Související
Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru