Čeští oceláři rozjíždí poslední pokus, jak zvrátit evropskou reformu obchodování s emisními povolenkami. Pokud bude v únoru schválena v současné podobě, bude je to prý stát miliardy ročně. A podle Ocelářské unie hrozí, že firmy budou postupně končit.

"Evropská unie se holedbá, že chce podporovat průmysl. Ale dělá pravý opak," komentuje situaci šéf Třineckých železáren Jan Czudek.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Podle Ocelářské unie hrozí českým ocelárnám zánik.
  • Na vině je evropská reforma týkající se obchodování s emisními povolenkami, které si firmy musí kupovat za každou vypuštěnou tunu oxidu uhličitého do ovzduší. Ty budou dražší.
  • Povolenky mají sloužit jako nástroj pro boj s klimatickými změnami. Firmy by tak měly být motivovány k užívání ekologičtějších technologií.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru