Čeští oceláři rozjíždí poslední pokus, jak zvrátit evropskou reformu obchodování s emisními povolenkami. Pokud bude v únoru schválena v současné podobě, bude je to prý stát miliardy ročně. A podle Ocelářské unie hrozí, že firmy budou postupně končit.

"Evropská unie se holedbá, že chce podporovat průmysl. Ale dělá pravý opak," komentuje situaci šéf Třineckých železáren Jan Czudek.

V článku se dále dozvíte

  • Podle Ocelářské unie hrozí českým ocelárnám zánik.
  • Na vině je evropská reforma týkající se obchodování s emisními povolenkami, které si firmy musí kupovat za každou vypuštěnou tunu oxidu uhličitého do ovzduší. Ty budou dražší.
  • Povolenky mají sloužit jako nástroj pro boj s klimatickými změnami. Firmy by tak měly být motivovány k užívání ekologičtějších technologií.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.