Manžel současné ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) byl až doposud dlouhé roky daňovým poradcem. Sám Jaroslav Schiller tvrdí, že se daňovému poradenství už mnoho let nevěnuje. Podle zjištění HN však každoročně platil tisíce korun za členství v Komoře daňových poradců i za povinné pojištění. Až po dotazech redakce Schiller uvedl, že členství bezodkladně ukončí. Nyní tak skutečně učinil.

Alena Schillerová před nástupem na ministerstvo financí pracovala na vedoucích postech v daňové správě. I jako náměstkyně ministra financí Andreje Babiše a posléze Ivana Pilného (oba ANO) řídila v uplynulých dvou letech právě daňovou sekci. Profesně tedy stáli manželé desítky let každý na jiné straně barikády. Nejde jen o to, na jak vlivném postu je nyní Schillerová. Už jako vedoucí pracovnice finanční správy měla přístup k nadstandardním informacím. Byla a stále je zasvěcena do postupů berňáku vůči poplatníkům, kteří si mnohdy berou na pomoc daňové poradce. Musela znát argumentaci a obranu, s jakými může protistrana u berní správy uspět. Na opakovaný dotaz, zda v profesní kombinaci své a svého životního partnera nevidí problém, ministryně nereagovala.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.