Větší část více než 60hektarového areálu po výrobci nákladních automobilů Avia v Praze-Letňanech leží ladem. To by se mělo po dlouhých letech brzy začít měnit. Do poloviny letošního roku se očekává schválení změny územního plánu. Díky tomu bude možné na místě chátrajících výrobních hal a nevyužitých ploch mezi ulicí Veselská a železniční tratí Praha-Všetaty stavět.

A vlastník těchto pozemků - investiční společnost Odien Group, plánuje na brownfieldu postavit novou městskou čtvrť. "Kolem 60 procent kapacity bude určeno pro byty. Kolik bytů to bude přesně ve finále, těžko odhadovat, ale počítáme zhruba s 2500 byty," řekl v rozhovoru s HN Michael Saran, šéf Odien Group.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.