Podnikatel Zdeněk Zemek loni v červenci koupil Okresní autobusovou dopravu Kolín a začal se tak nově zaměřovat i na autobusovou dopravu ve Středočeském kraji. Jeho dopravní firmy aspirují na to, stát se dohromady druhým největším autobusovým dopravcem v Česku. Zdeněk Zemek je kromě autobusové dopravy znám především z oblasti lázeňství a ocelářství, jeho společnost Z-Group Holding je čtvrtou největší ocelářskou skupinou v Česku. Kvůli nižší poptávce po oceli Zemkova autobusová doprava svými tržbami ocelářskou firmu pokořila.

V příštím roce se chystá Zemek znovu investovat a expandovat, ať už do autobusové dopravy či solárních elektráren. Podle Zemka je budoucností decentralizovaná energetika. "Hlavně u malých spotřebitelů. Když máte baterie, tak vám je jedno, jestli vichřice zpřetrhá dráty nebo bude nějaký jiný výpadek. Ale v tomto zatím moc nefunguje role státu, který nemá dostatečnou vizi," říká v rozhovoru pro HN.

HN: Jak se máte? Hovořilo se o tom, že má vaše skupina finanční problémy.

Daří se nám. Není vše tak, jak jsme očekávali, ale myslím, že to nebude jako celek špatné. Budeme mít v příštím roce prostor zase někam zainvestovat či zaexpandovat.

Celkové výsledky ještě nemáme. Vydáváme výsledky podle jednotlivých firem. Konsolidované budou až s velkým zpožděním. Ale špatně na tom nejsme, na úrovni skupiny tvoříme EBITDA na úrovní jedné miliardy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.