V Tuchoměřicích u pražského letiště se 26. dubna chystá otevření nového outletového centra. Jeho investor se do projektu s názvem Prague The Style Outlets snaží nalákat i obchodníky, kteří už provozují prodejny v konkurenční Fashion Areně v Praze-Štěrboholech.

Některým z nich však nájemní smlouvy neumožňují otevřít další outletovou prodejnu ve vymezené vzdálenosti od Fashion Areny. Společnost The Prague Outlet, která centrum u letiště připravuje, proto postup konkurenta napadla u soudu a ten jí vyhověl. Městský soud v Praze vydal předběžné opatření, které vlastníku Fashion Areny zakazuje nájemce omezovat v tom, kde mohou otevřít další outletové prodejny.

V článku se dále dozvíte

  • Omezující dodatky v nájemních smlouvách jsou v Evropské unii i v Česku již poměrně obvyklé.
  • Outletový byznys je velmi specifický a i značky si hlídají exkluzivitu, aby se nekanibalizovaly navzájem, říká v rozhovoru Jan Kotrbáček, mezinárodní partner v poradenské společnosti Cushman & Wakefield.
  • Exkluzivita se uplatňuje i v kancelářích. Kancelářský nájemce - například advokátní společnost, půjde do budovy, jen pokud mu vlastník nemovitosti garantuje, že ve stejné budově nebude žádná další advokátní kancelář.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.