Ve dvě hodiny odpoledne se jedna z hal na okraji průmyslového parku v plzeňských Borech začne zaplňovat desítkami lidí. Postávají u stolů, popíjejí kafe, občas se jdou podívat k monitoru s rozpisem. A dovnitř zatím vjíždí jeden nový mercedes za druhým − střídají se tu menší limuzína třídy C se svou větší sestrou E či luxusní koráb S se sportovním kupé GLE. Jakmile je zkontrolují technici, do vozu si sedne někdo z čekajících šoférů a vyrazí na další osmihodinovou šichtu.

Během té musí s vozem dodržet určenou trasu a splnit předepsané pokyny a testovací program. Stále dokola, směnu po směně. Data se sbírají do počítače, který leží v kufru. Pro případ, že bude třeba imitovat cestu po amerických či asijských silnicích, jsou v areálu k dispozici nádrže s benzinem z celého světa, aby testy byly co nejvěrnější.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Společnost MBtech Bohemia v Plzni testuje nové vozy a podílí se na jejich vývoji. Dává práci devíti stovkám lidí, loni měla obrat 850 milionů.
  • Firma vznikla jako dceřiná společnost Mercedesu, dnes ji většinově ovládá francouzský koncern Akka.
  • Mercedes momentálně zajišťuje pro MBtech asi pětinu zakázek, celkem má firma po světě na sto klientů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.