Karel Kučera do konce tohoto týdne končí v čele vládní agentury CzechInvest (CI). V úterý v podvečer to oznámilo ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO), pod nějž agentura na podporu zahraničních investic spadá. Vedením investiční agentury byl dočasně pověřen dosavadní zástupce bývalého šéfa CzechInvestu Jan Urban.

"Karel Kučera svými rozhodnutími v posledních dnech, o kterých jsem navíc nebyl vůbec informován, destabilizoval chod agentury," zdůvodnil svůj krok ministr průmyslu Tomáš Hüner (za ANO) bez bližších podrobností.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ministr průmyslu Tomáš Hüner odvolal šéfa CzechInvestu Karla Kučeru, který se ve vládní agentuře zbavil podřízeného šéfa jedné z divizí.
  • Podle Hünera Kučerovo rozhodnutí destabilizovalo agenturu, která slouží na lákání miliardových investic do Česka.
  • Kučera v čele agentury působil od října 2014.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.