Výrobce grafických čipů Nvidia se dohodl s alternativní taxislužbou Uber a automobilkou Volkswagen na spolupráci v oblasti technologií pro automatické řízení vozů. Informovaly o tom v pondělí agentury DPA a Reuters.

Uber bude technologie společnosti Nvidia v oblasti umělé inteligence využívat ve svých samořízených vozidlech, na kterých pracuje od roku 2015. Také Volkswagen bude s firmou Nvidia pracovat na využití umělé inteligence při řízení vozů.

"Společně s firmou Nvidia může Volkswagen učinit velký krok do budoucnosti," prohlásil Herbert Diess, který v koncernu Volkswagen řídí hlavní značku VW. "Vytváříme spolu s Volkswagenem novou generaci automobilů, která je bezpečnější a komfortnější než dosavadní vozy," dodal zakladatel a generální ředitel společnosti Nvidia Jensen Huang.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru