Výrobce grafických čipů Nvidia se dohodl s alternativní taxislužbou Uber a automobilkou Volkswagen na spolupráci v oblasti technologií pro automatické řízení vozů. Informovaly o tom v pondělí agentury DPA a Reuters.

Uber bude technologie společnosti Nvidia v oblasti umělé inteligence využívat ve svých samořízených vozidlech, na kterých pracuje od roku 2015. Také Volkswagen bude s firmou Nvidia pracovat na využití umělé inteligence při řízení vozů.

"Společně s firmou Nvidia může Volkswagen učinit velký krok do budoucnosti," prohlásil Herbert Diess, který v koncernu Volkswagen řídí hlavní značku VW. "Vytváříme spolu s Volkswagenem novou generaci automobilů, která je bezpečnější a komfortnější než dosavadní vozy," dodal zakladatel a generální ředitel společnosti Nvidia Jensen Huang.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru