Ruský Rezervní fond, který má za účel krýt deficit státního rozpočtu v případě propadu cen ropy, je prázdný a jeho zbytky budou převedeny na účet Fondu národního blahobytu. Instituce starající se o vyrovnání deficitu penzijního systému. Dobrou zprávou pro strážce ruských financí je, že díky rostoucím cenám ropy by letošní rozpočet neměl být deficitní.

V loňském roce byl podle ministra financí Antona Siluanova rozdíl mezi příjmy a výdaji státního rozpočtu zhruba 1,5 bilionu rublů, tedy asi 1,6 procenta HDP. "Na jeho pokrytí v souladu se zákonem o rozpočtu plně využijeme prostředky Rezervního fondu a také nějaké finance z Fondu národního blahobytu," cituje ministra Siluanova server Gazeta.ru.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.