Nový ministr průmyslu Tomáš Hüner (za ANO) je ve svém úřadu teprve měsíc, už ale musí řešit jeden z palčivých problémů, který zdědil od svých předchůdců. Řeč je o neúspěšné investici společnosti Vítkovice Power Engineering v Turecku.

Státní Česká exportní banka (ČEB) na stavbu uhelné elektrárny v turecké Adularyi půjčila 12 miliard korun tamnímu investorovi Naksan, pro něhož Vítkovice stavbu budovaly. Státní pojišťovna EGAP navíc projekt pojistila. Elektrárna, která měla podle původních plánů už čtyři roky vyrábět, ale stále není v provozu. Kvůli problémům s jejím rozjezdem je nyní ostravská firma v konkurzu, stále se přitom hledá viník, který měl krach projektu způsobit. ČEB i EGAP proto tento týden podaly trestní oznámení na neznámého pachatele.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.