Zatímco posledních několik let ceny pozemků poměrně strmě stoupaly, letos by zdražování mohlo zpomalit. Podle odborníků už opadá velký zájem investorů, od ledna navíc začínají platit přísnější pravidla pro prodej majetku a k tomu ještě z ministerstva zemědělství víc než dřív zaznívá volání po oznamovací povinnosti při prodeji půdy.

"Pan ministr bude chtít, aby tuto povinnost prodiskutovaly nevládní organizace, v případě zájmu zahájí ministerstvo zemědělství přípravu legislativního návrhu," uvádí tiskové oddělení ministerstva zemědělství. Velcí agrárníci si to přejí již delší dobu. Snaží se tím zabránit prodeji půdy spekulantům či investorům.

V článku se dále dozvíte

  • Podle odborníků z branže již opadá velký zájem investorů o zemědělskou půdu.
  • Od ledna v Česku začínají platit přísnější pravidla pro prodej majetku.
  • Z ministerstva zemědělství víc než dřív zaznívá volání po oznamovací povinnosti při prodeji půdy.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru