Novým generálním ředitelem skupiny Wüstenrot se stal Michael Pupala. Jako člen představenstva bude zodpovědný především za inovace v oblasti obchodu, služeb a produktů. "Je pro mne velkou ctí a zároveň výzvou stát v čele tak etablované finanční skupiny, jako je Wüstenrot. I nadále budu usilovat o to, abychom byli vnímáni jako odborníci na komplexní řešení bydlení,“ říká nový generální ředitel. “Mým cílem je, aby naše služby nekončily jen u samotného financování, ale byli jsme celoživotním partnerem našich klientů s garancí kvality, férovosti a inovativnosti,” dodává.

Michael Pupala se od 1. ledna zároveň stává předsedou představenstva finanční skupiny. Dalšími členy představenstva jsou Lars Kohler a Boris Čuchran.

Pupala se chce zaměřit na komplexní a jednoduché služby, které budou klientům usnadňovat život. Do finanční skupiny Wüstenrot přichází z pozice generálního ředitele ČEZ Prodej, kde měl mimo jiné na starosti rozvoj inovativních produktů a celkovou digitalizaci. Na jeho místo v ČEZ nastoupil Tomáš Kadlec.

Pupala předtím působil v představenstvu pojišťovny AXA. Zkušenosti sbíral také v Raiffeisen stavební spořitelně, LBBW Bank nebo Bawag Bank.

Bakalářský titul získal na Bankovním institutu vysoké škole v Praze. Poté odešel na University of St. Gallen, kde získal titul MBA. Dále si své vzdělání doplnil na University of Warwick ve Spojeném království, kde se zaměřil na studium změnového řízení a inovací.

 
Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.