Německý koncern Volkswagen, který vlastní českou Škodu Auto, loni bez ohledu na emisní skandál zvýšil prodej osobních a nákladních aut zhruba na 10,5 milionu ve srovnání s 10,3 milionu v roce 2016. To znamená, že se podruhé stal světovou jedničkou, když předčil japonskou Toyotu i americký General Motors. 

Údaje o prodeji za loňský prosinec sice ještě nejsou známy, ale podle německého listu Handelsblatt je výsledek soutěžení na globálním automobilovém trhu za rok 2017 jednoznačný. "Předčí-li prosinec očekávání analytiků, může celoroční odbyt Volkswagenu dosáhnout dokonce 10,6 milionu vozů," uvádí list.

V článku se dále dozvíte

  • Německá automobilka Volkswagen se podruhé stala světovou jedničkou.
  • Překonala tak automobilky Toyotu i americký General Motors.
  • Loni prodal Volkswagen zhruba 10,5 milionu vozů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru