Posledních několik měsíců se sice neslo v duchu mánie vyvolané prudkým růstem cen bitcoinu, rok 2017 měl ale v kryptosvětě jiné šampiony. Této nejznámější digitální měně nepomohlo ani to, že její hodnota meziročně stoupla z necelé tisícovky na dnešních téměř čtrnáct tisíc dolarů za kus. I toto impozantní zhodnocení investice jí stačilo jen na 14. příčku v žebříčku nejrychleji rostoucích kryptoměn, který připravil web Quartz.

V článku se dále dozvíte

  • Cena bitcoinu loni prudce rostla, mezi desítku nejvíce posilujících měn se však neprobojoval.
  • Nejlepší zhodnocení zaznamenala v roce 2017 virtuální měna ripple. Jde o projekt, jehož cílem je urychlit převody peněz mezi bankami.
  • Díky prudkému růstu ceny přesáhla tržní hodnota tokenů ripple hranici 90 miliard dolarů. Vyšší hodnotu už má jen nejznámější bitcoin.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru