Společnost ČEZ jmenovala Tomáše Kadlece do funkce ředitele firmy ČEZ Prodej. Ta má v rámci skupiny na starosti prodej elektřiny a plynu malým a středním podnikům a domácnostem. Nabízí instalování střešních fotovoltaických elektráren s bateriemi, plynových kotlů, elektrokotlů, tepelných čerpadel a další finanční a servisní služby.

Kadlec v letech 2012 až 2016 zastával pozici generálního ředitele pojišťovny BNP Paribas Cardif v Česku a na Slovensku. "Energetika mě lákala, protože nyní prochází velkou revolucí a je to extrémně dynamický obor. Zákazníci jsou i v této oblasti čím dál náročnější a aktivnější. Očekávají od nás špičkové služby, které jim zajistí větší pohodlí a komfortnější život," říká Tomáš Kadlec. Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy a doktorát získal v Centru pro ekonomický výzkum a doktorské studium.

Úkolem nového ředitele bude zlepšování služeb pro zákazníky. "Důraz budeme klást na maximální jednoduchost a transparentnost naší nabídky elektřiny a plynu, rozšiřování on-line služeb a na zavádění inovativních produktů nové energetiky pro domácnosti," říká člen představenstva ČEZ a ředitel divize obchod a strategie Pavel Cyrani. "Jsem přesvědčen, že jeho rozsáhlé zkušenosti z byznysu budou pro ČEZ velkou výhodou," dodává.

Související

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.