Námluvy mezi největším výrobcem letadel Boeing a brazilskou společností Embraer jsou v ohrožení. Po brazilském prezidentovi se proti převzetí firmy postavil také tamní ministr obrany Raul Jungmann. "Žádná země na světě by se nezbavila kontroly nad takovou společností. Představuje jádro naší obrany, které je nezcizitelné," řekl Jungmann.

Jungmann nicméně dodal, že pokud by brazilská vláda udržela v podniku většinu, dohodě mezi Boeingem a Embraerem by nebránil. Podobně se dříve vyjádřil i prezident země Michel Temer, který řekl, že za jeho vlády se Embraer nikdy neprodá. Zároveň ale přiznal, že by injekci zahraničního kapitálu do společnosti uvítal.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Americký Boeing jedná o možném spojení s brazilským výrobcem menších letadel Embraer.
  • Proti převzetí je ale brazilský prezident i ministr obrany. Embraer totiž vyrábí také vojenské letouny.
  • Jednání o spolupráci přichází jen dva měsíce poté, co se na společném podniku dohodl Bombardier a Airbus, tedy největší konkurent Boeingu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.