Společnost Pipelife Czech z Otrokovic na Zlínsku, která je předním českým výrobcem a prodejcem plastových potrubních systémů, loni vykázala zisk 29,3 milionu korun. Meziročně je to zhruba o 3,2 milionu korun méně. Tržby za prodej výrobků, služeb a zboží společnosti oproti roku 2015 klesly téměř o 84 milionů na 674,6 milionu korun. Vyplývá to z výroční zprávy firmy zveřejněné na webu www.justice.cz.

Podle jednatele a výkonného ředitele společnosti Slavomíra Šušora se na hospodářských výsledcích projevil pokles veřejných výdajů v oblasti stavebních zakázek. "Oproti výpadku zakázek v oblasti veřejného sektoru můžeme být potěšeni úspěchy, kterých naše společnost dosahuje v sektoru tvořeném především soukromou poptávkou a výstavbou rodinných domů," uvedl ve výroční zprávě Šušor.

Více než 70 procent výnosů společnosti připadlo v roce 2016 na český trh. Firma loni zaměstnávala průměrně 140 lidí, o tři méně než v roce 2015. Na mzdy uvolnila přes 57,2 milionu korun. "Jde o výsledek související primárně se sníženým objemem výroby oproti předchozímu období," uvedl management společnosti ve výroční zprávě.

Firma vyrábí trubky z polyetylenu, polyvinylchloridu a polypropylenu, a to jak klasickým vytlačováním, tak i moderní koextruzí. Méně běžný sortiment trubek a kompletační prvky nakupuje od externích dodavatelů, především od sesterských společností v rámci skupiny Pipelife. V příštích letech hodlá management společnosti usilovat o udržení pozice klíčového producenta v oblasti plastových potrubních systémů.

Společnost Pipelife Czech byla založena v roce 1994 holdingem Pipelife a Fatrou Napajedla, a to pod tehdejším názvem Pipelife – Fatra. Výroba v novém závodě v Otrokovicích byla zahájena v lednu 1995. Odkoupením podílu Fatry přešel v roce 2004 podnik plně do vlastnictví holdingu Pipelife. Od roku 2004 je stoprocentním vlastníkem holdingu Pipelife rakouská společnost Wienerberger AG.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru