Další minoritní akcionář Unipetrolu, společnost Entris, která je spojená s finanční skupinou J&T, přijala nabídku PKN Orlen na vykoupení akcií za cenu 380 korun za kus. Polský státem kontrolovaný koncern vlastnící od roku 2005 celkem 63 procent akcií Unipetrolu, zveřejnil nabídku minulý týden ve středu.

Entris Equity Limited je společnost registrovaná na Kypru, která vlastní lehce přes tři procenta akcií Unipetrolu, což přibližně odpovídá 5,5 milionu akcií. To znamená, že při nabízené ceně za tyto akcie získá asi dvě miliardy korun.

V článku se dále dozvíte

  • Další akcionář Unipetrolu souhlasil s veřejnou nabídkou na odkup akcií za 380 korun.
  • Společnost Entris kontrolovaná J&T vlastní lehce přes tři procenta akcií, za něž může dostat asi dvě miliardy korun.
  • Cílem polského PKN Orlen je stáhnout akcii Unipetrolu z burzy. Zatím mohou počítat s 86 procenty.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru