Další minoritní akcionář Unipetrolu, společnost Entris, která je spojená s finanční skupinou J&T, přijala nabídku PKN Orlen na vykoupení akcií za cenu 380 korun za kus. Polský státem kontrolovaný koncern vlastnící od roku 2005 celkem 63 procent akcií Unipetrolu, zveřejnil nabídku minulý týden ve středu.

Entris Equity Limited je společnost registrovaná na Kypru, která vlastní lehce přes tři procenta akcií Unipetrolu, což přibližně odpovídá 5,5 milionu akcií. To znamená, že při nabízené ceně za tyto akcie získá asi dvě miliardy korun.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.