Před dvěma měsíci začal Facebook v šesti zemích včetně Slovenska testovat doplňkový nástroj Průzkumník příspěvků (Explore feed), který má přinést nový způsob řazení příspěvků. Měl by nabízet obsah od stránek a uživatelů, které uživatelé Facebooku nesledují. Díky tomu by jim měl pomáhat vystupovat z jejich sociálních bublin.

Na Slovensku nezůstalo jen u toho a Facebook přesunul všechny příspěvky sdílené stránkami do Průzkumníku. V klasickém newsfeedu ponechal pouze sponzorovaný obsah a příspěvky, které sdíleli či lajkovali přátelé dotyčného uživatele.

Výsledkem jsou velké propady v dosahu příspěvků a zapojení uživatelů. To pocítila hlavně seriózní slovenská média. U konspiračních a dezinformačních webů nebyl propad tak velký.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Pokles dosahu a interakce slovenských médií byl po začátku testu tzv. Průzkumníku příspěvků na Facebooku více než padesátiprocentní.
  • Konspirační a dezinformační weby nezasáhlo testování tolik jako ty seriózní.
  • V Srbsku, Bolívii a Kambodži mluví dokonce o cenzuře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.