Podnikatel Tomáš Čupr navýšil svůj podíl v e-shopu s potravinami Rohlík.cz o 14,52 procenta. "Vánoce přišly dříve. V tašce nesu dalších 15 % v @rohlikcz, a tím tedy i majoritu. Juch! Detaily brzy," napsal na svém profilu na Twitteru zakladatel e-shopu a připojil své rozjařené selfie. Podíl získal od firmy Enern Chilli za 186,65 milionu korun. Vyplývá to ze smlouvy zveřejněné xve Sbírce listin.

Rohlík.cz je internetový supermarket, který doveze potraviny, drogerii i domácí potřeby kamkoliv po Praze, Brně, Plzni, Hradci Králové, Pardubicích, Ústí nad Labem, Jablonci a Liberci v den objednání. Obchod provozuje skupina Velká Pecka, ve které Čupr koncem roku držel 39 procent. Právě v ní nyní získal majoritu. Společnost Enern Chili měla ve firmě Velká Pecka podíl 35,7 procenta a i po transakci zůstane druhým největším akcionářem. Celkem má firma Velká Pecka, jejímž je Čupr jednatelem, osm akcionářů.

Čupr podle smlouvy zaplatí 60,6 milionu korun hned. Dalších 63 milionů má uhradit nejpozději do dvou let a zbývajících 63 milionů korun nejpozději do pěti let od podpisu smlouvy.

E-shop Rohlik.cz vloni zvýšil obrat meziročně trojnásobně na 960 milionů korun. Firma je dostupná pro 2,5 milionu obyvatel, on-line supermarket obsluhuje především zákazníky v Praze a Brně. Potravinový e-shop letos očekává, že dosáhne až dvoumiliardových tržeb.

V článku se dále dozvíte

  • Tomáš Čupr získal majoritu v internetovém supermarketu Rohlik.cz.
  • Společnost plánuje expandovat do zahraničí.
  • On-line prodej potravin v Česku zaznamenává rekordní růst.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru