Už zhruba rok a půl je Martin Kúšik jedním ze spolumajitelů úspěšného řetězce obchodů Sportisimo. Pro jeho family office Odyssey 44 je to zatím první a dosud jediná větší investice od roku 2014, kdy tuto společnost po odchodu z Penty založil. Určitě ale ne poslední.

"Chtěl bych dát dohromady portfolio pěti firem, zatím máme zainvestovánu i v penězích pětinu kapitálu, který máme k dispozici," uvedl slovenský podnikatel minulý týden na semináři Klubu investorů VŠE. "Určitě nejsem ve stresu z toho, že 80 procent peněz mám na účtu," dodal s tím, že další případné investiční příležitosti tým jeho spolupracovníků včetně něj prověřuje. A dává si na tom hodně záležet.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Loni koupila společnost Odyssey 44 téměř polovinu řetězce se sportovním zbožím Sportisimo.
  • Family office Martina Kúšika s kapitálem v odhadované hodnotě kolem deseti miliard korun by ráda našla další čtyři podobné investice.
  • Tou první by mohl být podíl v indické bance, který by Odyssey 44 chtěla koupit.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru