Developerská společnost Trigema úspěšně prodala své první dluhopisy za 407,28 milionu korun. Kvůli vysoké poptávce zvedla celkový objem proti plánu o více než třetinu. Získané peníze využije pro realitní projekty, včetně nákupu pozemků a refinancování existujících úvěrů.

Tříleté dluhopisy mají pohyblivý úrokový výnos. Jeho výše se odvíjí od šestiměsíční mezibankovní sazby, takzvaného PRIBOR, za kterou české banky půjčují peníze jedna druhé. K této sazbě se připočítá fixní marže 2,95 procenta. Výplata ročního kuponu je rozdělena do dvou splátek po šesti měsících a pro první období je stanovena na 3,79 procenta.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru