Jablotron se proslavil jako výrobce alarmů a zabezpečovací techniky, dnes ale skupina čítá několik desítek firem, které se věnují také výrobě zařízení pro chytrou domácnost nebo vývoji mobilních aplikací. Podnikatel, který podnik založil se třemi kamarády v roce 1990, v rozhovoru pro HN říká, že právě přístroje, které zvyšují komfort v domácnostech, jsou budoucnost Jablotronu.

V posledních letech bylo docela živo kolem společnosti Jablotron Projects, která má na starost nové projekty a akvizice. To je budoucnost Jablotronu?

Jablotron dlouho rostl genericky na alarmu a věcech s ním spojených. Už dřív jsme si ale uvědomili, že můžeme růst i prostřednictvím nákupů. V jednu chvíli jsme Jablotron Group rozšířili až na tři desítky firem, vstupovali jsme i do různých start-upů. Cílem bylo přijít jak na zajímavý byznys, tak si stáhnout šikovné lidi. Některé projekty se osvědčily, myšlenka původního týmu, který jsme si opatřili, byla vitální, což je případ třeba Jablotron Living Technology, jiné výrazně posílily vývojovou kapacitu Jablotronu. To je případ Logic Elements z Plzně. Řadu věcí jsme se naučili. Teď to spíš redukujeme. Když je projektů přes 30, koordinace, aby pravá ruka věděla, co dělá levá, je komplikovanější.

V článku se dále dozvíte

  • Jeden z nejbohatších Čechů Dalibor Dědek říká, že když mladí podnikatelé dostanou peníze, často sejdou z cesty a svou firmu zahubí.
  • Kritizuje také to, že ze start-upů se stala jakási móda a boom, který jako každá bublina splaskne.
  • Také Jablotron v minulosti investoval do několika nadějných technologických firem, třeba do tvůrce mobilních aplikací eMan.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE.
Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru