Když jsou ryby v teplé vodě, víc žerou a rychleji rostou. Proto klasický chov v rybníku funguje hlavně v létě. Studenty Jana Mazura a Martina Hořínka napadl způsob, jak rybám při zachování nízkých nákladů dopřát teplou vodu po celý rok.

Svůj chov zaměřený na intenzivní produkci ryb bez zbytečného plýtvání elektřinou a vodou postavili v Opavě hned vedle bioplynové stanice. Právě levné zbytkové teplo z ní ohřívá chovaným rybám vodu, která cirkuluje v uzavřeném okruhu. Díky tomu jsou na rozdíl od běžných rybníků schopní dodávat ryby na trh po celý rok a tím odpadá nutnost dovozu ze vzdálených zemí. Ryby jsou navíc neustále pod monitoringem, díky čemuž se zkracuje doba na zjištění jakékoliv anomálie.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru